تفاهم نامه همکاری بین استارتاپ جامُش و دانشگاه آزاداسلامی هرمز منعقد شد؛ جامُش ناجی جزیره هرمز می شود

همزمان با روز ملی خلیج فارس، تفاهم نامه همکاری بین استارتاپ زیست محیطی جامُش و دانشگاه آزاد اسلامی مرکز جزیره هرمز منعقد شد.

به گزارش روابط عمومی استارتاپ جامُش؛ این تفاهم نامه با هدف همکاری مشترک در زمینه شناسایی، معرفی و بهبود معضلات زیست محیطی جزیره هرمز به امضاء رسید و این نخستین و مهم ترین گام برای رهاسازی جزیره هرمز از معضل زباله است.

مدیرعامل استارتاپ جامُش ظهر دوشنبه در این نشست گفت: براساس این تفاهم نامه قرار است استارتاپ جامُش و دانشگاه آزاد اسلامی واحد هرمز ضمن شناسایی مشکلات محیط زیستی جزیره هرمز بویژه پسماند، در تهیه و ارائه طرح های مطالعاتی، برگزاری رویدادهای نوآورانه بین المللی در حوزه مدیریت پسماند و کارگاه های آموزشی بمنظور توسعه و ترویج فرهنگ حفاظت از محیط زیست همکاری داشته باشند.

امیرارسلان عامری عنوان کرد: امیدواریم از این پس، شاهد توجه بیش از پیش مسئولان و صنایعی که نسبت به خطه نیلگون خلیج همیشه فارس مسئولیت اجتماعی دارند؛ باشیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی هرمز نیز ضمن اشاره به مسائل زیست محیطی این جزیره بیان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی مرکز هرمز با توجه به رشته ها، اساتید و موقعیت خود می تواند در حوزه خدمات اجتماعی، فناوری و نوآوری ورود کند و اکنون فرصت مناسبی ست که استارتاپ جامُش با همکاری دانشگاه، اساتید و نخبگان در زمینه بهبود معضلات زیست محیطی جزیره نقش موثری داشته باشد.

مصطفی عامری سیاهویی ادامه داد: این دانشگاه به عنوان یک نهاد علمی، آموزشی و فناوری آمادگی دارد به همت شرکت های نوآور، نهادهای متقاضی و همکاری مسئولان برای حل معضل پسماند جزیره هرمز اقدام نماید که با توجه به کارهای تحقیقاتی و مطالعاتی دانشگاه در زمینه محیط زیست از ظرفیت های یکدیگر برای تبدیل این مسائل به فرصت استفاده کنند.

گفتنی است؛ استارتاپ زیست محیطی جامُش، پروژه به سوی پسماند صفر را برای جزیره هرمز در دست اجرا دارد و راه اندازی کارگاه شیشه پودر کن جهت تبدیل شیشه های نوشیدنی رهاشده در طبیعت به سازه های بتنی از اقدامات مهم این استارتاپ در راستای پاکسازی جزیره هرمز بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *